Jak na výběr televizoru

Za chvíli skončí DVB-T vysílání a vy tak možná otevíráte otázku, zda dokoupit set-top box nebo rovnou pořídit novou televizi. Pokud se rozhodnete pro druhou variantu, pak se vám budou hodit následující informace, které vysvětlí, jak při výběru postupovat.

Jak velkou televizi chcete?

Velikost úhlopříčky obrazovky se obvykle udává v palcích. Jeden palec je zhruba 2,54 centimetru. Rozmyslete si, jak velkou televizi chcete, ale myslete přitom na i na velikost místnosti a také vzdálenost, ve které budete od televizoru sedět. Pokud budete mít gauč umístěný dva metry od obrazovky, pak je potřeba zvolit nějaký model, který bude mít méně než 40 palců, se vzdáleností tří a půl metrů pak můžete vybírat i televize vetší než 45 palců. Kromě vzdálenosti záleží také na vašich preferencích, zda chcete malou televizi, nebo máte raději větší. Srovnání televizí s různými úhlopříčkami chystá také nově vznikající portál Vybero.cz.

Co od televize požadujete?

Jak velkou televizi už víte. Nyní je na čase se rozhodnout, jakou technologii zobrazení chcete a taky jaké funkce od spotřebiče očekáváte. Trendem posledních let je například SD televizor. Jejich nevýhoda ale spočívá v tom, že příjem 3D signálu je v České republice zatím značně omezený. Populární jsou i Smart TV, které kromě klasického vysílání nabízí i možnost připojení k internetu.

Kolik za ni chcete dát?

Od velikosti, funkcí i kvality obrazu se samozřejmě odráží cena. Pokud vám bude stačit menší základní televize, vejdete se do šesti tisíc korun. V případě, že máte větší nároky, bude cena daleko vyšší. Na trhu najdete i modely, které překračují dvacet tisíc korun. V případě, že kupujete dražší produkt, není od věci se také zamyslet nad koupí prodloužené záruky.

Co nepodcenit?

Než si ji pořídíte, doporučujeme přečíst si recenze a porovnání televizí, které vám napoví, zda je vybraný produkt opravdu tím vhodným řešením. Nákup přes internet bývá často cenové výhodnější, ale vždy je dobré se na vybraný model podívat také na živo. Najděte si tedy kamennou prodejnu, ve které vybraný kousek mají a pokud se vám bude zamlouvat, můžete ho následně objednat online. Zvlášť pokud kupujete rozdílné rozměry ne ty, na které jste z domova zvyklí, může vás realita trochu překvapit a je dobré se tedy na vlastní oči přesvědčit, že jste s výběrem opravdu spokojeni.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4