SIM karty do gsm alarmu

gsm alarm

Přemýšlíte o alarmu do vaší domácnosti? Jedná se o rozumné řešení, jak předejít vloupáním a jiným nepříjemnostem spojených s trestnou činností. Alarmů existuje značné množství, přičemž v základu se rozdělují na drátové a bezdrátové. U těch bezdrátových je možné instalovat gsm alarm.

Co je to GSM?

Zkratka pochází ze slov Groupe Spécial Mobile a označuje jednu z nejrozšířenějších standardů pro mobilní telefony. V minulých letech byl tento standard využíván až 5 miliardami uživatelů. Kromě mobilních telefonů lze GSM modul instalovati do alarmů, automobilů a jiných zařízení, které jsou poté schopny komunikovat a dálku.

GSM alarm a jeho součásti

Komunikační jádro tohoto alarmu tvoří řídící jednotka. Její součástí je také speciální přijímač informací, který komunikuje s detektorem a klíčenkami. Klíčenky slouží k dálkovému ovládání alarmu. Ty lze nahradit prostřednictvím SMS a tím měnit stavy alarmu. Dále se alarm neliší od těch klasických, nechybí zde:

  • siréna,
  • záložní zdroj,
  • různá čidla.

V případě spuštění poplachu víte přesně, kde byl prostor narušen. Díky napojení různých čidel a předávání informací přes GSM modul lze přesně naprogramovat typy poplachů. Centrální jednotku musíte ukrýt co nejlépe to jde, protože její odhalení a poškození odstaví celý alarm a vy nevíte, co se děje.

Programovaní řídící jednotky GSM alarmu

Aby alarm fungoval přesně tak, jak požadujeme, disponuje funkcí programování, tedy jakousi individualizací. Při prvotní aktivaci naběhne do defaultního nastavení, ze kterého jej musíte přenastavit. Prvním krokem je nastavení telefonního čísla se kterým bude alarm komunikovat v různých stavech, a to provedeme pomocí:

  • SMS zprávy v předepsaném tvaru,
  • hovorem s DTMF volbou,
  • konfigurací přes USB kabel,
  • webovým rozhraním.

SIM karta

GSM alarm je vlastně alarm s telefonem, který v případě nouze volá či posílá SMS s přednastaveným tvarem. Pro komunikaci je nezbytná SIM karta. Doporučuje se používat tarif, aby nedošlo k vyčerpání kreditu. Nabídka těchto karet je značná, stačí se porozhlédnout po nulových tarifem nebo partnerských SIM kartách.

 

Další zajímavé články:

Úpravy a Shoptet na míru? Víme, jak na to

JAK POUŽÍVAT OBOUSTRANNÉ LEPÍCÍ PÁSKY 3M?

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4