Laserové čištění hliníku není nic složitého

čištění laserem, laserové čištění,

Laser se používá v medicíně, ve strojírenství, v kosmetickém průmyslu i v průmyslu módním. Jeho mnohonásobné využití se dá také využívat při rekonstrukcích a opravách materiálů protože má velké množství výhod oproti běžnému mechanickému čištění. Jak tedy probíhá laserové čištění?

 

Jak funguje laserové čištění

V případě vyčištění hliníku, nebo jiného materiálu pomocí laseru hlavně záleží na třech faktorech, a to jak velký je předmět, který se chystáme čistit, jak silná je míra znečištění předmětu a kde se předmět nachází.

V případě předmětů, které mají velkou plochu ale existují specifické přístroje pro jejich čištění se používají stroje, ve kterých je laser zabudovaný spolu s ovládací stanicí pro pracovníka. 

Pokud je velký předmět či stroj nemožné přesunout na vyčištění, přichází na řadu pracovník do místa, kde se stroj nachází s tzv. ručním laserem. 

V případě drobného znečištění od olejů, či drobných škrábanců je nutné použít laser jen jednou, případně dvakrát, pokud ale je znečištění silné a nachází se na předmětu také stará rez, je třeba opakovat čištění více. 

 

Výhody čištění laserem

Laserové čištění je jedinečné ve své přesnosti a jemnosti. Přesné nastavení zamezí jakémukoli poškození povrchového materiálu a na konci je nejen předmět opět jako nový, laser pomáhá udržet předmět déle čistý a bez rzi.

Čištění laserem je většinou rychlé a nedochází během laserování k úniku nečistot a částic rzi do ovzduší, tedy je mnohem bezpečnější pro pracovníka i přírodu.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4