Jak ochránit své chytré hodinky

Stejně jako mobilní telefon i hodinky mají displej, který potřebuje ochranu. Jedná se o příslušenství k mobilu, který lze zakoupit. Způsobů, jak ochránit displej hodinek je mnoho. Nejčastěji je to podobné jako u telefonu, tudíž buď ochranným tvrzeným sklem nebo fólii.

Ochranné sklo na chytré hodinky

Druhů skel je spousta. Jak už safírové, tak obyčejné plastové anebo minerální. Safírové sklo je vítězem na plné čáře, díky jeho vlastnostem. Základní vlastnost, kterou každý uživatel hodinek chce, aby jeho sklíčko mělo, je samozřejmě odolnost vůči poškrábání. Pokud se ale na typy podíváme podrobněji, tak i když safírové sklo má nejlepší vlastnosti, nemusí se hodit do různých situací.

Nejběžnějším materiálem je minerál. Staly se už téměř standardem. Vyznačují se podstatně vyšší otěruvzdorností a tedy i životností, než sklíčka akrylátová. A také větší pružností a odolností proti tlaku, než sklíčka vyrobená ze syntetického safíru. Jejich tvrdost odpovídá 6. stupni Mohsovy stupnice tvrdosti. Mají velice dobré optické vlastnosti a nejsou náchylná na tvorbu odlesků. Jejich cena je v porovnání s plastovými sklíčky vyšší, a oproti sklíčkům safírovým jen třetinová.

Co když se nám rozbije sklíčko?

Cena nového sklíčka se odvíjí zejména od druhu materiálu použitého na jeho výrobu, jeho tvaru, velikosti, a případného použití antireflexních vrstev. Obecně se dá říct, že se ceny srovnatelných velikostí a tvarů sklíček pohybují v následujících cenových relacích: plastové 200 Kč, minerální 500 Kč, safírové 1500 Kč.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4